7 mei 2019: Sarajevo – Foca 85 km
We nemen afscheid van Sarajevo en zetten koers naar Foca. De weg gaat door bergachtig gebied. Na de eerste regenweek is het weliswaar droog maar nu dalen de temperaturen naar een dieptepunt. Toch blijft het enigszins verrassend om in de verte besneeuwde bergtoppen te bespeuren. Even later rijden we zelfs echt door de sneeuw. We maken een korte tussenstop aan een van de vele oorlogsmonumenten in Bosnië.
Na de korte pauze in openlucht zijn we toe aan een opwarmertje. We stoppen aan een plaatselijk cafeetje met de allures van een Bosnisch loungebar. In rode fluwelen zeteltjes genieten van warme drankjes doet in ieder geval deugd. Zowel de gastvrouw als de locals zijn nieuwsgierig en trachten een gesprek aan te knopen. De dialoog verloopt moeizaam, maar gemoedelijk. Hoewel Marlies al enkele dagen met een Bosnisch woordenboekje zeult, zijn een paar Duitse woordjes van levensbelang om onze bestelling correct door te geven.
We overnachten op Autocamp Drina (https://autocampdrina.com/en/) in Foca. Het gezellige middelpunt van deze familiecamping is zonder twijfel de bar in de vorm van een open, houten blokhut. ’s Avonds kunnen de gasten genieten van een drankje of een heerlijke maaltijd, gegrild boven een houtvuur. We trotseren moedig de uitzonderlijk koude temperatuur (6° C) om te smullen van al dat lekkers. Ook nadien blijven we dapper zitten voor enkele kaartspelletjes.
Vannacht is het weer te koud om in een tent te slapen. Het gaat misschien vriezen. Marlies en Annemie huren één van de 21 puntdak-bungalows op het terrein. Deze zijn weliswaar niet verwarmd maar toch beter geïsoleerd dan een tentzeil. Bovendien krijgen ze bij dit weer extra dekens om zich te verwarmen.
Terwijl ik reisverhaaltjes neerschrijf in een warme camper dromen zij wellicht van zonnig weer. Morgen plannen we een sportieve rafting trip. Afwachten maar…
Super dikke knuffels en een zalige nacht gewenst alle drie xxx
LikeGeliked door 1 persoon
Fijn om een stukje mee te reizen op afstand door voor ons redelijk bekende streken – ben je bij Foca over die pas gegaan waar het zo smal is?
LikeGeliked door 1 persoon
Nee, we hebben altijd een ruime weg gevolgd.
LikeLike
Leuk Ingrid & crew. Jammer vh weer. Ik heb je aanbevolen in mijn blig REISVERSLAG etc. Rea’s waren zeer positief. Goede reis en betrr weer. Groet Gerard
LikeGeliked door 1 persoon
Leuk gedaan.
LikeLike
Het weer kan alleen maar beter worden!
LikeGeliked door 1 persoon
Rij voorzichtig! Maar blijf genieten 😉
LikeGeliked door 1 persoon